Rozšířené menu

Zobrazit menu

Půlmaraton v Neapoli otevřel RunCzech běžeckou sezónu. Muktar Edris a Angelika Machová ovládli jubilejní 10. ročník závodu

Napoli Running a Napoli City Half Marathon je známý ideálními podmínkami pro běhání. A bylo tomu i letos, kdy se do 10. ročníku zapojilo přes 5 tisíc běžců, kteří mohli díky ideálnímu počasí obdivovat krásy města. Mezi muži dominoval etiopský mistr světa Muktar Edris, ženám kralovala Polka Angelika Machová.

V mužském poli jasně zvítězil favorizovaný mistr světa Muktar Edrise (1:00:27). Druhé místo vybojoval Francouz Mehdi Frére, který doběhl pouhých 16 sekund za vedoucím mužem (1:00:43). Na třetím místě se umístil Keňan Dennis Kibet Kitiyo, který závod dokončil v čase 1:02:31, a vylepšil tak své loňské deváté místo. Prvním Italem v cíli byl Negagenet Crippa, který se s časem 1:03:00 umístil na šestém místě, následován Stefanem La Rosou (1:04:35) a Giuseppem Gerratanou (1:04:48), kteří tak doplnili italské stupně vítězů.

Mezi ženami se nejvíce dařilo Angelice Machové z Polska (1:12:34), která ve strhujícím závěru o vteřinu porazila Bulharku Militsu Mirchevu (1:12:35). Třetí celkově a první za Italky doběhla Rebecca Lonedo v čase 1:14:05, následovaná Italkami Federicou Sugamiele (1:14:10) a Annou Arnaudo (1:15:02), které tak uzavřely stupně vítězů pro nejlepší italské vytrvalce.

Veřejnost se může těšit na další skvělý závod už 1. dubna, tentokrát v České republice, a to 1/2Maraton Praha, který je již vyprodán. O měsíc později, přesněji 7. května, bude následovat Prague International Marathon, na který ještě registrace zbývají. RunCzech organizuje také mimopražské půlmaratony v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci, Ústí nad Labem a v Liberci.  Registrovat se do závodů je možné na stránkách RunCzech.com.