Rozšířené menu


Volkswagen Maraton Praha - dopravní informace

V neděli 5. května se zaplní ulice Prahy běžci z celého světa, aby zdolali Volkswagen Maraton Praha. Víme, že den závodu pro vás není jen sváteční událostí, ale jsou to také drobné nepříjemnosti spojené s dopravními omezeními. Vážíme si vaší tolerantnosti a předem vám za ni děkujeme. Níže se dozvíte potřebné informace.

pořadatelé Volkswagen Maraton Praha

Dopravně informační leták ke stažení

Bezplatná dopravně-informační linka

Od pondělí 29. 4. do soboty 4. 5. (vždy od 9:00 do 18:00) je vám k dispozici bezplatná dopravně-informační linka: 800 165 102
V den závodu, tj. v neděli 5. 5., od 8:00 do 16:00 jsou k dispozici tyto bezplatné dopravně-informační linky: 800 100 991800 165 102

Lokality s omezením parkování - v sobotu 4. a v neděli 5. května 2019

Vozidla zaparkovaná v níže uvedených lokalitách budou z důvodu bezpečnosti závodu odtažena. Prosíme, přeparkujte své vozidlo a předejděte tak případným nepříjemnostem spojeným s odtahem.

  • Celetná
  • Dlouhá
  • Dvořákovo nábřeží
  • Kosárkovo nábřeží
  • Křižovnická
  • Malostranské náměstí
  • Masarykovo nábřeží
  • Mostecká
  • Na Příkopě
  • Národní
  • Ovocný trh
  • Pařížská
  • Smetanovo nábřeží
  • Staroměstské náměstí
  • Tomášská
  • U Plovárny
  • Valdštejnská
  • náměstí J. Palacha (v úseku Mánesův most – Křižovnická)
  • nábřeží E. Beneše a podjezd pod Čechovým mostem – v celé délce
  • nábřeží kpt. Jaroše a podjezd pod Štefánikovým mostem – v celé délce

Úplná uzavírka ulic v den závodu (neděle 5. 5. 2019)

Dopravu bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha. Od 8:00 do 16:00 bude postupně po trase závodu uzavírat a otevírat ulice a křižovatky. Mimo tento čas je běžný dopravní režim (výjimku tvoří ul. Pařížská, Ovocný trh, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí).

Praha 1

  • 17. listopadu: 8:30 – 9:50
  • Celetná: 7:30 – 16:00
  • Čechův most: 8:45 – 9:50
  • Dvořákovo nábřeží v úseku nám. Curieových po nábř. Ludvíka Svobody: 9:00 – 16:00
  • Jiráskovo náměstí a Jiráskův most 9:25 – 11:45
  • Karlův most: 8:45 – 9:45
  • Klárov: 8:45 – 9:50
  • Kosárkovo nábřeží: 8:30 – 15:00
  • Křížovnická: 9:00 – 9:50 a 10:00 – 14:45
  • Mánesův most: 8:30 – 15:00
  • Masarykovo nábř.: 9:20 – 11:50
  • Most Legií: 10:00 – 14:30
  • Mostecká: 8:45 – 9:45
  • Na Příkopě: 8:30 – 11:30
  • 28. října, Národní: 9:30 – 11:40
  • náměstí Curieových: 8:45 – 16:00
  • Ovocný trh: 6:00 – 17:00
  • Pařížská: 8:00 – 17:15
  • Prašná brána: 9:25 – 11:30
  • Smetanovo nábřeží: 10:00 – 14:45
  • Staroměstské náměstí: 6:00 – 17:15
  • Těšnovský tunel, Nábřeží Ludvíka Svobody: 8:45 – 16:00
  • Tomášská: 8:30 – 9:45
  • Václavské náměstí – dolní část: 6:00 – 18:00
  • Valdštejnská: 8:30 – 9:45

Praha 2

  • Palackého náměstí, Rašínovo nábřeží: 9:15 – 13:20
  • Svobodova, Na Slupi: 9:15 – 12:15
  • Ostrčilovo náměstí, Sekaninova, Jaromírova: 9:20 – 12:25

Praha 4

  • Vyšehradský tunel: 9:30 – 13:15
  • Podolské nábřeží, oba směry po ulici Jeremenkova: 9:40 – 13:15

Praha 5 

  • Jiráskův most, Dienzenhoferovy sady: 9:25 – 11:45
  • Vltavská: 9:20 – 14:00
  • Nádražní (v úseku Lidická – Vltavská) 9:20 – 13:45
  • Zborovská: 9:20 – 12:00
  • Palackého most, Lidická: 9:20 – 13:45
  • Svornosti: 9:20 – 14:00
  • Strakonická, Hořejší nábřeží: 9:20 – 14:30
  • Nábřežní: 9:20 - 14:30
  • Janáčkovo nábřeží: 10:00 - 14:30 

Praha 7

  • Nábřeží Edvarda Beneše: 8:30 – 15:00
  • Nábřeží kapitána Jaroše, Bubenské nábřeží, Komunardů: 8:40 – 15:15
  • Jankovcova, Jateční: 8:50 – 15:30

Praha 8

  • Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Švábky: 9:00 – 15:35
  • Pobřežní, Rohanské nábřeží: 8:00 – 16:00

Uvedené časy jsou orientační a mohou se měnit na základě aktuální dopravní situace.

Omezený pohyb vozidel v centru Prahy po dobu závodu (v neděli 5. 5. 2019)

  • oblast v okolí Petrského náměstí – z ulice Na Poříčí bude do této oblasti vjezd neomezený
  • cesta k Nemocnici na Františku – přes ulice: Dlouhá > Kozí > Vězeňská > Elišky Krásnohorské > Bílkova > Dušní.
    • cesta Divadelní > Konviktská > (dále variantou 1 nebo variantou 2)
    • Varianta 1 – Betlémská > U Dobřenských > Náprstkova > Liliová > Karlova > Seminářská
    • Varianta 2 – Betlémské náměstí > Jilská > Zlatá > Husova > Mariánské náměstí > Platnéřská > Kaprova > 17. Listopadu > Břehová > Dvořákovo
      nábřeží > Čechův most – otevřena do 8:45 a dále pak od 9:50 – do 16:00. (v ulici Dvořákovo nábřeží v úseku náměstí Curieových – Břehová zaveden obousměrný provoz)
    • cesta Kaprova > Křižovnická > Smetanovo nábřeží – otevřena od 9:45 do 10:10. a následně po 14:30.
    • cesta Dlouhá > Masná > Rybná > Dlouhá > Hradební > Řásnovka > Klášterská > vpravo Dvořákovo nábřeží > nábřeží Ludvíka Svobody – otevřena pro výjezd v čase od 9:15 do 9:30 (mimo tento čas je možné vyjíždět do Revoluční bez omezení)

Uvedené časy jsou orientační a mohou se měnit na základě aktuální dopravní situace.

Příčné přejezdy

Lze využít POUZE VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH A POUZE NA POKYN POLICIE ČR s nejvyšší opatrností v mezerách mezi běžci.

  • Ulici Pařížskou je možné přejet v křižovatce Široká v čase do 8:30 a po 16:00.
  • Masarykovo nábřeží je možné přejet z ulice Resslova na Jiráskův most v době do 9:40 a po 11:40.
  • Ulici Národní je možné přejet do 9:30 a po 11:40:
    • z Voršilské ulice do ulice Karolíny Světlé
    • z ulice Na Pernštýně do ulice Spálená
    • z Jungmannovy ulice do ulice Perlová

Uvedené časy jsou orientační a mohou se měnit na základě aktuální dopravní situace. 

Nevíte si rady s objízdnou trasou?

Stáhněte si aplikaci Waze, která má o všech uzavírkách v den závodu přehled a povede Vás po nejméně frekventované trase, aby Vaše zdržení bylo co nejkratší. Více informací o aplikaci na www.waze.com/cs nebo na Google Play a App Store.

Výluka MHD

S ohledem na změny v povrchové dopravě doporučujeme v centru města využívat hlavně linek metra. Informace o změnách MHD naleznete na www.dpp.cz a na infolince Dopravního podniku hl. m. Prahy – tel. číslo 296 191 817.




Oficiální partneři

  • dm
  • Unicredit bank
  • Generali
  • Kaufland
  • Gatorade
  • Hilton Hotels in Prague
  • Turkish Airlines
  • České Dráhy
  • Czech Airlines
  • Prague Airport

Oficiální mediální partneři

  • Česká televize
  • Seznam.cz
  • Radiožurnál
  • Forbes
  • Hospodářské noviny
  • Reportér
  • Deník

Mediální partneři

  • Kudy z nudy
  • Běhej srdcem
  • Run magazine
  • Railreklam
  • Praha TV
  • Český rozhlas Junior
  • Behej.com
  • Fajn Radio
  • svetbehu
  • Impact Digital Media

Partneři

  • DoDo
  • Gefco
  • Barilla
  • Hansgrohe
  • Meggle
  • Lavazza
  • Ajeto
  • Johnny Servis
  • Komwag
  • FG Forrest
  • Čechymen
  • PRE
  • DPP
  • IDC-softwarehouse
  • YVENTECH
  • Palestra
  • Záchraná služba
  • Výstaviště Praha
  • Incheba
  • Italsko-česká obchodní komora
  • Olive4u
  • Fithero
  • Národní muzeum
  • Active Times

Patroni

  • European Athl
  • Praha
  • CzechTourism
  • MSMT
  • ČAS
  • Český olympijský výbor
  • Evropská komise
  • AIMS

Instituční partneři

  • Praha 1
  • Praha 2
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Pražské Jaro
  • Prague City Tourism
  • Karlova Univerzita
  • FTVS