Rozšířené menu

Zobrazit menu

Tisková zpráva - Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2021

V sobotu 26. června odstartoval RunCzech sezónu hromadných akcí Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary. Na start se postavilo 1097 běžců, které trať zavedla na kolonádu, k hotelu Thermal a kolem říčky Teplé pro zaslouženou medaili.

Závodní den začal dm rodinným během, kterého se zúčastnilo 724 běžců. Většina vyrazila po vlastních, ale někteří se vezli v kočárku nebo vyrazili na odstrkovadle. RunCzech trasy tradičně přizpůsobuje všem bez rozdílu věku a běžeckých schopností, protože si stojí za svým heslem ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL.

Startovním klaksonem vypustil malé i velké běžce na trať hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek: „Díky tomuto závodu jsme si po dlouhých měsících pandemie zase mohli vychutnat radost ze závodu, setkat se s kamarády a dalšími sportovci a připomenout si, jak krásnou kulisu tvoří Karlovy Vary pro běžce i jejich fanoušky. Děkujeme všem za účast a budeme se těšit zase příští rok!”

V 17.30 se na start již postavili hobby běžci v čele s českými elitními atlety. Celé pole vedl Vít Pavlišta, který zvítězil v čase 1:07:18. Na druhém místě se umístil Ondřej Fejfar (1:08:45) a bronzovou pozici obsadil Petr Hošna (1:09:29). Mezi ženami zvítězila Hana Homolková (1:20:36): „Běželo se mi skvěle, i když trať nebyla lehká. Fanoušci byli úplně skvělí, na kolonádě jich fandilo tolik!” Dvě minuty po ní doběhla Tereza Jagošová (1:22:41) a na třetím místě se umístila Ivana Sekyrová (1:23:19).

Výhercům ceny předal a závod odstartoval náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík: „Bylo úžasné vidět zase v ulicích města nějakou akci, navíc takový sportovní svátek. Moc si vážím práce organizátorů, že dovedli uspořádat takovou akci při dodržení všech bezpečnostních pravidel a děkuji všem běžcům za jejich dodržování.”

Reportáž ze závodu bude možné sledovat 1. července od 13.30 na ČT Sport a již za necelý měsíc se dočkáme další RunCzech akce. Tentokrát se mohou běžečtí nadšenci těšit na úplnou novinku. V sobotu 24. července odstartuje Generali Česká Red Run, který provede účastníky biatlonovým areálem v Novém Městě na Moravě. Registrace jsou již otevřené na www.runczech.com.