Rozšířené menu

Sportisimo Hvězdy 2017

Milí příznivci běhu a fandové Sportisimo Hvězd,

náš letošní běžecký seriál se pomalu blíží ke konci. V sobotu 9. 9. jsme si měli možnost zaběhnout, nebo sledovat, krásný závod Birell Grand Prix Praha. Atmosféra v tomto podvečerním závodě je díky padajícímu soumraku úžasná. Letos byl závod ozdoben naprosto hvězdnou sestavou, jelikož s námi ostatními byla na startu čtyřnásobná světová rekordmanka (na 10 km, 15 km, 20 km a půlmaraton) Joyciline Jepkosgei a také nejlepší čeští vytrvalci, Eva Vrabcová - Nývltová a Jiří Homoláč.

S těmito nejlepšími startovala také velká Sportisimo Hvězda, Petr Vlach, ale než prozradíme Petrův výsledek a jeho pocity, pojďme se nejdříve vrátit k letošnímu jaru, kdy bylo všechno na začátku a sobotní Grand Prix pouhým snem.

Petr Vlach

34 let

Programátor z Brna

Petra k běhání přivedla jeho žena Eliška. Z Francie mu vzkázala, že běh je úžasná záležitost a že by to měl také zkusit. Začátek byl spíše chůze, potom střídavá s během a nakonec Petr zjistil, že se to dá, že běhat nebude problém. Petr je docela silný muž a proto jeho příběh patří určitě všem, kteří nejsou právě atletických postav, ale běhat by chtěli, jen nemají odvahu začít. Petr začal při svých 147 kg a za velké podpory své ženy Elišky se mu už podařilo za rok zhubnout 15 kg a na Grand Prix překonat sám sebe časem, který si vytyčil a nakonec tu hranici pokořil.

Na 10 km, které chtěl zaběhnout za 1:10:00 nakonec udělal 1:06:51 a to je hodně dobrý výkon! Těsně před závodem byl ve velmi dobré náladě, připraven bojovat na trati a po závodu šťastný.

Petrovi patří velká gratulace, kterou si zaslouží! Poctivě trénuje podle plánu trenéra Tomáše Ondráčka a tohle jsou výsledky. Petr je opravdová hvězda! Jsme rádi, že je v našem týmu a věříme, že jeho příběh rozběhá i ty, kteří ještě nenašli dostatek odvahy začít.

Vzkaz Petra všem

"Když můžu já, tak můžou i ostatní. Pokud Vám někdo bude říkat, že jste na běhání moc tlustí, tak jim nevěřte. Bude to bolet, budete se proklínat, ale při správné technice běhu a odpovídajícímu tréninku to dokážete i vy."