Rozšířené menu

Nedvěd, bývalý fotbalista, teď už i běžec, zaběhl půlmaratonský osobák

V cíli ztěžka dýchal, ale zlehka se usmíval. „Dnes to stálo hodně práce, tolik jsem netrénoval,“ říkal.

Později, když porovnal časy, byl velmi spokojený. Bývalý fotbalista Pavel Nedvěd si při třetím startu na Hervis 1/2Maratonu překonal o 1:14 minuty loňský osobní rekord. Čas 1:42:30 ho zařadil na 1532. místo a 237. v kategorii čtyřicátníků. „Jsme dobrá parta a proto nás to baví. Letos to bylo opravdu nečekané, ale běželo se mi dobře,“ dodal už také běžec. Však v Praze zvládl kromě půlmaratonů i desítku a maraton. A znovu se chystá! Na květnovou premiéru Mattoni Karlovarského 1/2Maratonu.

Jak to vypadalo na trati?

Celkem fajn, i když to nebylo v takové pohodě jako v minulosti, občas to bylo těžké. Neměl jsem tolik času na trénink, to bylo znát. Když se netrénuje, hůř se běží, bylo to větší trápení než dříve.

Musel jste bojovat se zimou? Je přece jen chladno...

Ani ne, vzal jsem si tričko pod bundu. Snad jen začátek, pak už to bylo dobré. Tedy v tomto ohledu... Kolik běžel vítěz?

1:00:10

No jo, no. Na Afričany tady byla zima, pro nás ty podmínky byly dobré... (smích), na limitu, i když nohy taky tuhly.

Jaký byl rozdílv teplotě mezi Turínem, odkud jste přiletěl a kde žijete a Prahou?

Když jsem odlétal z Turína v pátek, bylo tam, patnáct stupňů, takže ten rozdíl byl znát. Tam bylo oproti Praze teplíčko...

Máte hodně práce, nebo zdravotně to nebylo v posledních týdnech ono...?

Ne, to ne, spíš jsem pořád na hřišti. Každý den, je to jako kdybych hrál, takže čas na trénink běhu moc nemám...

Jaká je atmosféra ve vašem Juventusu po čtvrtfinálové prohře v Lize mistrů na Bayernu?

Po porážkách nikdy není fajn atmosféra, ale doufám, že nám to dneska večer vyjde (Pescaru porazili 2:1, pozn. red.), abychom se mohli v klidu nachystat na odvetu s Bayernem.

Vedete ligu o devět bodů, znamená to, že máte titul v kapse?

Ještě ne, ještě máme sedm zápasů. I takový náskok se dá ztratit. Pamatuju, že jsem prohrál titul, když jsme měli devítibodový náskok a do konce zbývalo sedm zápasů. Ale taky jsme v podobné situaci titul uhájili. Italská liga je vyrovnaná, můžete vyhrát s každým.