Rozšířené menu


Dopravní informace

Víme, že den závodu není jen sváteční událostí, ale jsou to také drobné nepříjemnosti spojené s dopravními omezeními.

Na odkazu níže najdete změny v dopravě.

Dopravně informační leták

Mapa závodu ke stažení

Od pondělí 3. 7. do soboty 8. 9. je vám k dispozici bezplatná dopravně-informační linka: 800 165 102 

 

NEVÍTE SI RADY S OBJÍZDNOU TRASOU?

Stáhněte si aplikaci WAZE, která má o všech uzavírkách v den závodu přehled a povede Vás po nejméně frekventované trase, aby Vaše zdržení bylo co nejkratší. Více informací o aplikaci na www.waze.com/cs a wazer.cz nebo na Google Play a App Store.

Dopravní opatření v sobotu 8. září 2018

Veškerá dopravní opatření jsou platná pro akci Birell Grand Prix Praha, jehož součástí jsou tyto závody:

adidas Běh pro ženy 5 km (start 18:00) a Birell Běh na 10 km (start 19:30)

Dopravu bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha.

Od 17:30 bude postupně po trase závodu uzavírat ulice a křižovatky a následně je v nejkratším možném čase otevírat do 21:00.

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 1
Václavské náměstí – dolní část: 16:00 – 22:00
Na Příkopě – 16:30 – 22:00
U Prašné Brány  – 16:30 - 21:30
Náměstí Republiky - 17:30 – 21:00
Revoluční - 17:30 – 21:00
Lannova - 17:30 – 21:00
Štefánikův most - 17:30 – 21:00
náb. Edvarda Beneše - 17:30 – 21:00
U Železné lávky- 17:30 – 21:00
Kosárkovo náb. - 17:30 – 21:00

Uzavírka ulic v lokalitě Prahy 7
Náb. Edvarda Beneše – 17:30 – 21:00
Letenský tunel – 17:30 – 21:00
náb. Kapitána Jaroše (v úseku Štefánikův most – Dukelských hrdinů) – 17:30 – 21:00
náb. Kapitána Jaroše (v úseku Dukelských hrdinů – Negreliho viadukt) – 19:00 – 20:30
Bubenské náb. – 19:00 – 20:30
U Topíren – 19:00 – 20:30
Za Viaduktem – 19:00 – 20:30
Argentiská – 19:00 – 20:30
Tusarova (v úseku Argentiská – Na Maninách) – 19:00 – 20:30
U Garáží – 19:00 – 20:30
Stupkova – 19:00 – 20:30
Osadní – 19:00 – 20:30
Jateční (v úseku Argentinská  - Na Maninách) – 19:00 – 20:30
Komunardů (v úseku Tusarova – Jateční) – 19:00 – 20:30
Na Maninách  – 19:00 – 20:30
Bubenské náb. – 19:00 – 20:30

Po celou dobu závodu (tzn. cca 17:30 – 21:00) bude obousměrně uzavřen levý břeh Vltavy v úseku Vltavská – Malostranská (nábř. E. Beneše, Štefánikův most, Letenský tunel a nábř. Kpt. Jaroše). Pro cestu podél Vltavy využijte pravý břeh (tzn.: Na Františku, Dvořákovo nábřeží, Těšnovský tunel, nábř. Ludvíka Svobody).

Uvedené časy jsou přibližné a mohou se mírně měnit podle aktuální situace, dopravu řídí policie ČR.

Pozor na lokality se zákazem zastavení – dne 7. a 8. 9. 2018 !

Dovolte, abychom vás upozornili, že zákaz zastavení se vztahuje na celou trasu závodu. Prosíme, přeparkujte své vozidlo s dostatečným předstihem a předejdete tak zbytečným nepříjemnostem spojených s odtahem. Děkujeme.

Zákaz zastavení platí:

od 7. 9. (18:00) do 8. 9. (24:00)

Na Příkopě, náměstí Republiky, Hybernská, Senovážná, U Obecního domu

dne 8. 9. 2018 od (12:00 – 23:00)

Revoluční, U Železné lávky, Kosárkovo nábřeží, U Plovárny, nábř. Edvarda Beneše, nábř. Kpt. Jaroše,

Bubenské nábřeží, Argentinská, Za Viaduktem, Tusarova, Na Maninách, Jateční.

JAK POSTUPOVAT V PŘÍPADĚ, ŽE VAŠE VOZIDLO BYLO ODTAŽENO

Věříme, že takováto situace nenastane. Pokud by k odtahu došlo, na internetové stránce www.sshmp.cz zjistíte po zadání vaší registrační značky, na jakém odtahovém parkovišti se vaše auto nachází. Případně zavolejte na telefonní číslo Městské policie Praha linka 156. Následně navštivte odtahové parkoviště a dále postupujte podle pokynů pracovníků Správy služeb hl. m. Prahy.

Možnosti vjezdu a výjezdu z/do oblasti Prahy 1

Neomezený vjezd/výjezd po celou dobu závodu z/do těchto ulic

Hlávkův most a magistrála, Hybernská, Mánesův most, Pařížská, pravé nábřeží Vltavy v celé délce (Křižovnická, Dvořákovo nábřeží, 17. listopadu Na Františku, nábř. L. Svobody, Těšnovský tunel) bez možnosti odbočení na Čechův a Štefánikův most.

Omezený pohyb vozidel v centru po dobu závodu

  1. lokalita – Na Příkopě (16:30 – 22:00) – není vjezd ani výjezd
  2. lokalita – náměstí Republiky – není průjezd do ulic Králodvorská a Truhlářská (17:30 – 21:00) a přejezd z Celetné do Hybernské (16:30 – 21:30)
  3. lokalita – Revoluční
  • ve směru nám. Republiky – po celou dobu možný pouze vjezd do podzemních garáží OC Palladium z ulice Dlouhá
  • ve směru Štefánikův most – po celou dobu možný pouze výjezd z ulice Soukenická a z podzemních garáží

                OC Palladium > Revoluční > Lannova třída > nábřeží Ludvíka Svobody / Na Františku

  1. lokalita – Dlouhá – po celou dobu možný výjezd ulicí Hradební > Řásnovka > Klášterská > Dvořákovo nábřeží
  2. lokalita – Čechův a Štefánikův most (uzavřeno 17:30 – 21:00) – možné objet přes Hlávkův či Mánesův most

 

Nevíte si rady s objízdnou trasou?

Stáhněte si aplikaci WAZE, která má o všech uzavírkách v den závodu přehled a povede Vás po nejméně frekventované trase, aby Vaše zdržení bylo co nejkratší. Více informací o aplikaci na www.waze.com/cs nebo na Google Play a App Store




Oficiální partneři

  • dm
  • Unicredit bank
  • Kaufland
  • Gatorade
  • Hilton Hotels in Prague
  • České Dráhy
  • Czech Airlines
  • Prague Airport
  • Hainan Airlines

Oficiální mediální partneři

  • Česká televize
  • Seznam.cz
  • Radiožurnál
  • Forbes
  • Hospodářské noviny
  • Reportér
  • Deník

Mediální partneři

  • Run magazine
  • Newton Media
  • Railreklam
  • GfK Czech
  • Praha TV
  • Český rozhlas Junior
  • Behej.com
  • BezvaBěh
  • svetbehu
  • Impact Digital Media

Partneři

  • Hansgrohe
  • Meggle
  • Johnson & Johnson
  • Pedigree
  • Lavazza
  • Messenger
  • Ajeto
  • Ichnusa Botega Bistro
  • Čedok
  • Johnny Servis
  • Eltodo
  • Emspoma
  • Komwag
  • FG Forrest
  • Čechymen
  • PRE
  • DPP
  • IDC-softwarehouse
  • YVENTECH
  • Palestra
  • Záchraná služba
  • Výstaviště Praha
  • Incheba
  • Olive4u
  • Fithero
  • Ski a Bike Centrum Radotín
  • Národní muzeum
  • Clever Monitor
  • Spolchemie
  • Active Times
  • BeBalanced
  • Camic

Patroni

  • Praha
  • CzechTourism
  • MSMT
  • ČAS
  • Český olympijský výbor
  • Evropská komise
  • AIMS

Instituční partneři

  • Praha 1
  • Praha 2
  • Praha 4
  • Praha 5
  • Praha 7
  • Praha 8
  • Pražské Jaro
  • Prague City Tourism
  • Karlova Univerzita
  • FTVS